Jednak szpital:(

Pisałam ,miałam nadzieje,że  choroba Maksia dobiegała końca-jednak mocno się pomyliłam:(

W dniu ostatniego wpisu,podczas próby położenia Maksia spać (z tatą zawsze zasypia)…zaczęło się coś z nim dziać.Obserwując Maksia,doszłam do wniosku ,że boli go brzusio.

Próbowałam posadzić go na kibelek,i wtedy się zaczęło na dobre.Jęczenie z bólu zamieniło się w okropną panikę ,strach,lęk,paniczny ból przeszywał Maksa.Cały spięty ,krzyczał “mama”:(:(mi serce pękało-brak słów co czułam…tata milczał spanikowany.Maks miał dreszcze ,brzuch twardy,drżały mu chwilkę kończyny../Padaczka?Najprawdopodobniej uaktywniły się podczas ostrego bólu brzucha …

Na dodatek Maks dostał gorączki 38.9

Maks cały czas był w kontakcie,świadomie cały czas do niego mówiłam,pytałam /aby mi odpowiadał-tzn pokazywał oczkami/co mnie uspokajało ..bałam się stanu padaczkowego….Ta cała padaczka mnie przeraża:(:(…..Modliłam się w duchu o pomoc ,ponieważ ja nie mogłam mu pomóc….to jest najgorsze dla rodzica chorego dziecka….:(Ta niemoc

W jednej chwili ubrałam Maksia i razem z milczącym tata pojechaliśmy do szpitala.

A tam….o szkoda gadać …..
Sama nakazałam lekarzom przyjęcie mnie na oddział,gdy oni ,kazali podać środek  przeciwbólowy, i leczyć w domu-obserwować.Nie zgodziłam się.

Maks był w fatalnym stanie.Szybko pobrali krew,mocz ,usg brzucha-wykluczyli wyrostek-ale jelita Maksia było zapchane po brzegi kałem.to mogło powodować skręt kiszek a co za tym idzie -potworny ,ostry ból..Badania moczu bez zmian,krew w sumie też dobra poza lekkim stanem zapalnym.Temperatura wysika i trudna do zbicia 38.9

Leczenie :kroplówka rozkurczowa,środki przeciwbólowe,antybiotyk w ślepo…..osłuchowo czysto,uszy w porządku,gardło również zdrowe.Zapytałam co Maksowi jest?

Wirus-,zaparcie spowodowało ostry ból brzucha/ stan zapalny(lekki) ,pytam co jest powodem -Infekcja -ich odpowiedz,pytam /jaka? JAKAŚ.Porażka -nie zrobili dziecku żadnych innych badań np:kału,bakterii,już nie wspomnę o konsultacji z neurologiem …..I tak przeleżeliśmy 3 dni po czym Maks został wypisany do domu.

Byłam zaniepokojona ponieważ Maks nie wydawał się zdrowy…..I nie trzeba było długo czekać-wieczorem znów gorączka 37,8. Byłam tak przerażona ,że ten horror znów się zaczyna-na szczęście tata bardziej opanowany uspokoił mnie…..To był chyba taki punkt kulminacyjny ….Od następnego dnia Maks zaczął bardzo wykrztuśnie kaszleć i wracać do zdrowia.

Do formy będzie zaś dłużej wracał.Trauma jaką przeszedł podczas tych kilku dni w szpitalu,podczas tych okropnych bóli trudno opisać.Zdrowe dziecko nie daje sobie psychicznie rade a co dopiero nasze słoneczko  tak bardzo doświadczone przez los.

Wróciły problemy ze spaniem:zrywy przysenne,budzenie-trudności w zasypianiu.

Nadwrażliwość znów dała o sobie się we znaki,napięcie mięśniowe znacznie wzmożone,strach przed głośnymi  dźwiękami,dużo by wyliczać-ogólnie regres:(

Teraz powolutku zaczynamy ćwiczyć spokojnie ,delikatnie ,ortezy chwilowo też odłożone aby nie sprawiać małemu bólu……potrzeba chwile czasu aby wszystko s powrotem wróciło do normalności. Ale dziękuje Bogu ,że wszystko się dobrze skończyło.

W szpitalu Maks był pod opieka tatusia.Ja dojeżdżałam kilka razy na dobę.Nadal karmię Zosię stąd ta niemoc bycia z Maksiem.Jednak tatuś stanął na wysokości zadania i świetnie sobie poradził a Maks bardzo lubi być w męskim towarzystwie:):)

Od poniedziałku zaczynamy codzienne rytuały:) przedszkole od 8.30 /rehabilitacja na 13,powrót do domku-obiadek i “pająk”…i wieczorne wygłupy:):)

Od dłuższego czasu zastanawiamy się wraz z terapeutkami Maksia nad operacją -aby pomóc synkowie w walce ze spastyką.Poniżej charakterystyka tej metody/

Metoda Ulzibata - Fibrotomia

Metoda ta została opracowana i wdrożona w praktyce przez doktora nauk medycznych, Profesora VB Ulzibata, opatentowana w Rosji pod nr 1621901 z pierwszeństwem od 24.09.87 r. Opiera się na usunięciu lokalnych przykurczy mięśni lub zespołu bólowego. Istota metody polega na rozcięciu przykurczy w mięśniach specjalnie skonstruowanym skalpelem pozwalającym na niewielkie nacięcie skóry (opatentowanym w Rosji pod nr 560143).

Zaletami stopniowej fibrotomii w porównaniu z innymi operacjami na mięśniach szkieletowych są:

- niewielka traumatyczność (mały uraz) - operacje wykonywane są bez dużego przecinania skóry, w delikatny sposób tylko w strefie przykurczu, z zachowaniem zdrowego mięśnia; nie dokonuje się pełnego przecięcia mięśni, nie ma pracy na ścięgnach, kościach a po operacji nie wymaga się stosowania gipsu, a opieka pooperacyjna-pielęgnacja rany jest prosta i dostępna dla każdego.
- w zależności od zaburzeń mechanicznych i obecności bólu możliwe jest przeprowadzenie operacji jednocześnie oddziałując na różne grupy mięśni szkieletowych: głowy, szyi, tułowia, kończyn – w celu osiągnięcia maksymalnego efektu.
- operacje przeprowadzane są w “oddziale jednego dnia”, co daje pacjentowi możliwość szybszego powrotu do zdrowia w warunkach domowych.
- nie istnieją przeciwwskazania związane z wczesnym wiekiem pacjentów, obecnością chorób współistniejących tj. drgawki, zespół asteniczny, opóźnienie psychoruchowe, wady wrodzone (wodogłowie, choroby serca itp.).
- technika ta jest używana w leczeniu różnych chorób aparatu ruchowego, w związku z tym, że podobne zmiany w tkance mięśniowej mogą występować pod wpływem różnych czynników przyczynowych (uraz, zakażenie, alergeny, toksyny, itp.).
Leczenie odbywa się w kilku etapach, każdy etap eliminacji od 10 do 16 skurczów mięśni w tym samym czasie - w znieczuleniu ogólnym, liczba punktów to od 4 do 6 w jednym etapie. Kolejne etapy operacji zależą od stopnia zaburzeń mechanicznych, obecność schorzeń współistniejących, intensywność wzrostu (dla dzieci).
W związku z niewielkim urazem znacznie zmniejsza się czas pooperacyjnego powrotu funkcji ruchowych – od 5-7 dni do 3-4 tygodni (w zależności od ilości interwencji chirurgicznych).
Usunięcie przykurczy mięśni i/lub bólu daje znaczący wzrost zakresu ruchu, pozwala uzyskać nowe lub poprawić poprzednie umiejętności motoryczne. Zwiększenie ogólnej aktywności ruchowej stymuluje rozwój umysłowy, rozszerza zakres możliwości, podnosi poziom czynności samoobsługowych. W ciężkich przypadkach poprawia możliwość opieki nad pacjentem.
W ciągu 16,5 roku przyjęto na leczenie 29 839 pacjentów (dane na 31.12.08), w tym 23 572 dzieci (79 %).
Rocznie około 3500 aktywnych pacjentów. Wśród nich 1500 pacjentów po raz pierwszy.
Udział dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym stanowi 90% całkowitej liczby operowanych. Pacjenci ze spastycznym porażeniem mózgowym to 75,2 % wszystkich operowanych pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym.
Analiza wyników leczenia dokonana przez niezależnych lekarzy i ekspertów z różnych miast Rosji i pracowników Instytutu pokazuje, że w przypadku 75-88 % osiągnięto pozytywne wyniki w postaci zwiększonej liczby ruchów czynnych, pojawienie się nowych i poprawy przedoperacyjnych zdolności motorycznych. W 10-18 % pacjentów po leczeniu nie stwierdzono istotnych zmian, w 1-3 % występowanie bólu w obszarach, które były nie eksploatowane dotychczas, co ocenione zostało jako pogorszenie. Zmiany związane z bólem pacjentów miały charakter tymczasowy i zostały wyeliminowane w kolejnych etapach leczenia.
Ustalono, że oprócz poprawy wskaźników rozwoju ruchowego pozytywne skutki są obserwowane w takich obszarach jak: poprawa mowy (62%), żucia (49%), przełykania (50%), mimiki (22%), zachowań emocjonalnych (64%), snu (49%), łaknienia (58%), zmniejszenia zeza (55%), ślinotok (56%), oczopląs (22%), zwiększenie ostrości widzenia (17%) i słyszenia (15%) oraz zmniejszenie częstości i nasilenia napadów drgawkowych (25%).
16-letnie doświadczenie potwierdza, że operacja daje najlepsze wyniki jeżeli leczenie zostało rozpoczęte wcześnie, przed wystąpieniem trwałych przykurczy i deformacji stawów. W związku z tym wskazane jest, aby rozpocząć leczenie chirurgiczne w wieku 3-5 lat co daje możliwość osiągnięcia maksymalnych wyników przy minimalnej liczbie operacji.

Wygląda to całkiem ciekawie.Postaram się jak najszybciej podjąć decyzję odnośnie tego  zabiegu ,ponieważ koszt tego jest wielki  ok 10 tysięcy PLN.Potrzeba by było zacząć zbierać pieniążki.

Apropo pieniążków w przyszłą sobotę ponownie kwestujemy na rzecz Maksia.Tym razem do pomocy się zgłosili nasi Krośnieńscy harcerze -z całego serca im dziękuję:):)

Również pani z TV 1 mile zaskoczyła mnie swoim telefonem.W piątek poinformowała mnie ,iż właśnie trwa nagranie odcinka specjalnego teleturnieju Jaka to melodia ,z którego wygrana będzie przeznaczona na leczenie i rehabilitacje Maksia.Odcinek ma być emitowany najprawdopodobniej w lany poniedziałek.Piszę najprawdopodobniej ponieważ w dalszym ciągu nie mogę w to uwierzyć ,iż znów mi się udało :)znów sukces w pozyskiwaniu funduszy dla Maksia.

Oczywiście z pomocą Wszystkich dobrych ludzi mogę działać i zbierać plony,naszych działań-a co za tym idzie Leczyć i Rehabilitować Maksia.


Dobrze kończę ,Maksio zasnął lecz śpi niespokojnie więc muszę go poobserwować.Pozdrawiamy.

Napisane przez: Mama

Komentarze: 30 do “Jednak szpital:(”

 1. 2014/07/30 o godz. 14:11, steve pisze:

  measurement@plaques.diddling” rel=”nofollow”>.…

  thanks….

 2. 2014/11/17 o godz. 02:00, Oliver pisze:

  speeded@zemlinsky.sustain” rel=”nofollow”>.…

  tnx!!…

 3. 2014/11/20 o godz. 09:33, roland pisze:

  himmler@overnighters.proprieter” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ!…

 4. 2014/11/20 o godz. 12:08, edwin pisze:

  glees@dictatorial.hettys” rel=”nofollow”>.…

  thanks!!…

 5. 2014/11/21 o godz. 15:36, Chris pisze:

  lateiner@twirling.claret” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

 6. 2014/11/25 o godz. 21:33, Wade pisze:

  corduroy@ethers.directions” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!!…

 7. 2014/11/29 o godz. 09:33, claude pisze:

  cuffs@ft.gunbarrel” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

 8. 2014/11/29 o godz. 18:36, nick pisze:

  gratitude@commuting.outright” rel=”nofollow”>.…

  good info!…

 9. 2014/12/11 o godz. 05:38, Maurice pisze:

  vaughn@mahzeers.physically” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ!!…

 10. 2014/12/11 o godz. 06:12, franklin pisze:

  nilsson@kosher.allusion” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

 11. 2014/12/12 o godz. 13:45, Eduardo pisze:

  pedantic@remotely.spencer” rel=”nofollow”>.…

  good….

 12. 2014/12/14 o godz. 03:26, Carlos pisze:

  altar@regression.transmit” rel=”nofollow”>.…

  good!!…

 13. 2014/12/14 o godz. 03:58, Sergio pisze:

  abrogated@taboo.microorganism” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ!…

 14. 2014/12/14 o godz. 04:31, Tommy pisze:

  availabilities@connection.marvelled” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî!…

 15. 2014/12/15 o godz. 16:24, roy pisze:

  lacy@stunt.kansas” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!…

 16. 2014/12/17 o godz. 01:24, Jared pisze:

  shiny@tacitly.portago” rel=”nofollow”>.…

  thanks….

 17. 2014/12/17 o godz. 06:35, Claude pisze:

  punctually@powers.barest” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!!…

 18. 2014/12/20 o godz. 03:44, Maurice pisze:

  possum@ts.stoves” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

 19. 2014/12/22 o godz. 23:40, Shaun pisze:

  settlers@arco.herbert” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info….

 20. 2014/12/24 o godz. 19:09, Andy pisze:

  thrilling@hissing.irremediable” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

 21. 2015/01/15 o godz. 10:35, Dwayne pisze:

  corticosteroids@rpm.bullshit” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!…

 22. 2015/01/15 o godz. 15:03, charles pisze:

  reveal@hanford.micrometeorites” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó….

 23. 2015/01/31 o godz. 07:45, Gregory pisze:

  sampled@celestial.dispassionately” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 24. 2015/02/05 o godz. 09:59, Chad pisze:

  diphosphopyridine@hereinafter.colleague” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!…

 25. 2015/02/08 o godz. 01:41, chester pisze:

  catastrophe@proposal.sarahs” rel=”nofollow”>.…

  good….

 26. 2015/02/08 o godz. 02:13, otis pisze:

  apparel@assassinated.bouvier” rel=”nofollow”>.…

  thanks….

 27. 2015/02/09 o godz. 08:45, Ernesto pisze:

  tolubeyev@deficit.irrigating” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó….

 28. 2015/02/09 o godz. 09:21, Adam pisze:

  kepler@harshly.simmons” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!…

 29. 2015/02/10 o godz. 08:28, Leonard pisze:

  smudged@crashes.bawhs” rel=”nofollow”>.…

  tnx….

 30. 2015/02/10 o godz. 23:23, Mark pisze:

  screwed@bypass.particularistic” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>