Akcja kołderka

p10306671

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”


Akcja „Za jeden uśmiech”- http://www.kolderki.org/kolderki/index.php

Celem akcji ”kołderka za jeden uśmiech” jest haftowanie i szycie kołderek dla dzieci w Polsce cierpiących na przewlekłe i nieuleczalne choroby. Taka kołderka jest przyjacielem ,to taki maleńki osobisty świat dziecka. Dodaje uśmiech na twarzy malutkiej istotki która już od maleńkiego boryka się z problemami zdrowotnymi.

Oczywiście jak tylko natrafiłam na internecie na tą akcje od razu zapisałam Maksia na listę dzieci oczekujących na kołderkę. I tak po niedługim czasie moje małe słoneczko również otrzymało ta śliczną przytulankę .Kołderka uszyta przez” kołderkowe ciocie „specjalnie na życzenie Maksia-ma motywy –zwierzątka. Jest krówka, kaczuszka… a zresztą zobaczcie sami jaka jest śliczna

http://kolderki.org/galeria/thumbnails.php?album=830

Dodatkowo „ciocie ”uszyły podusie - przytulanki dla Juleczki i Michałka.

http://kolderki.org/galeria/displayimage.php?album=830&pos=2

Nasze starsze pociechy z nimi po prostu śpią.:) Takie  słodkie przytulanki. Kołderka jak i podusie dają wiele radości naszym dzieciakom. Na kołderce Maksio ma swoje ulubione zwierzątka w zasięgu rąk, którymi próbuje je dotykać co mu się zaczyna udawać i bardzo podobać. Przez kontakt dotykowy i wzrokowy kołderka ta staje się dla Maksia miejscem w którym można się otulić, ukryć .Wtedy niestraszne są chwile spędzone na rehabilitacji w czasie wyjazdu do nowego miejsca. Może ta kołderka nie daje ciepła jak puchowa pierzyna , ale daje ciepło dla duszy i dla psychiki.

W naszej galerii możecie podglądnąć jak Maksio cieszy się ze swojej kołderki:)

„ Po całym dniu pracy mama widzi śpiące dziecko i gwiazdy, czuje odrobinkę raju na ziemi.

W czasie spaceru mama i dziecko widzi kwiaty ,jest szczęśliwa ,bo odrobinka raju jest obok niej ,ale największy raj spotyka mamę ,gdy widzi oczy swojego dziecka ,a gdy te oczka są uśmiechnięte i kochane to mama jest w RAJU…..